ARALIK SAYISI BAYİDE!

ABONE OL


ABONE OL

DÜNYANIN EN GÜZEL

FOTOĞRAFI İÇİN

2015 National Geographic Uluslararası Fotoğraf Yarışması Sona Erdi.

NATIONAL GEOGRAPHIC ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI 2015

National Geographic'in, yerel edisyonların katılımıyla düzenlediği uluslararası fotoğraf yarışmasının onuncusu sona erdi.

Yarışmanın Akmerkez sponsorluğunda düzenlenen Türkiye ayağında dereceye giren tüm fotoğraflar National Geographic Türkiye'nin Kasım 2015 sayısında duyuruldu. Dereceye giren ve ön elemeyi geçen tüm fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Yarışma Kategorileri

Katılımcılar bu yıl National Geographic Fotoğraf Yarışması'nın Doğa, İnsan, Mekân ve Akmerkez Özel Kategorisi Keşif olmak üzere dört ayrı kategoride yarıştı.

DOĞA

İNSAN

MEKÂN

AKMERKEZ

Özel Kategorisi Keşif

Türkiye Ayağı Ödülleri

BÜYÜK ÖDÜL

İNSAN, MEKÂN VE DOĞA KATEGORİ BİRİNCİLERİ ARASINDAN SEÇİLECEK YARIŞMA BÜYÜK ÖDÜLÜ SAHİBİNE

Canon EOS 6D fotoğraf makinesi

DİĞER KATEGORİ BİRİNCİLERİNE:

Canon EOS 750D fotoğraf makinesi (18-55 lens ile)

HER KATEGORİNİN İLK ÜÇÜNE

2 yıllık NG Türkiye aboneliği ve NTV Yayınları kitap seti

AKMERKEZ ÖZEL KATEGORİSİ ÖDÜLÜ

Tayland'daki Songkran Festivali'ne unutulmaz bir seyahat deneyimi!

Uluslararası Yarışma Ödülü

Ödüle layık görülen kategori birincileri, 2500'er dolar ödül kazanacak ve fotoğrafları National Geographic dergisinde yayınlanacak. Büyük ödülü alacak kişi ise toplamda 10.000 dolar ödül kazanacak ve Ocak ayının 2. haftasında National Geographic'in Washington'daki merkezinde yapılacak fotoğraf seminerine katılacak. Bu ödül Washington'a gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, Washington'da 3 gece otel konaklaması, NG merkezi turu, fotoğraf seminerine katılım ve seminerde fotoğrafın projeksiyonla katılımcılara gösterilmesini kapsamaktadır. Büyük ödül devredilemez ve nakit karşılığı talep edilemez. Ancak NGS ödülü değiştirme ya da nakit karşılığını verme hakkını muhafaza eder.

Türkiye Jürisi

Yarışma jürisi foto muhabiri Ara Güler, NG Uluslararası Edisyonlar Fotoğraf ve Tasarım Editorü Darren Smith ve Sizin Kareniz Fotoğraf Direktorü Monica Corcoran’dan oluşuyor.

Ara Güler

FOTO MUHABİRİ

Darren Smith

NG ULUSLARARASI EDİSYONLAR
FOTOĞRAF VE TASARIM EDİTÖRÜ

Monica Corcoran

SİZİN KARENİZ FOTOĞRAF DİREKTÖRÜ

YARIŞMA SPONSORU

Son katılım tarihi 15 Ekim 2015. Dereceye girenler telefon veya e-posta ile bilgilendirildi ve National Geographic Türkiye'nin en geç Kasım 2015 sayısında ilan edildi.
İnsan, Doğa ve Mekân kategorileri birincilerinin fotoğrafları ABD’deki uluslararası yarışmaya, katılım ücreti NG Türkiye tarafından karşılanarak gönderildi. Uluslararası yarışmanın sonuçları National Geographic Society’nin www.nationalgeographic.com adresli web sitesinden takip edilebilir.

GİRİŞ YAP

Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Şifremi Unuttum Üye Olmak İstiyorum

İletişim İzni Koşullarını okudum, kabul ediyorum.
Zaten üyeyim

Lütfen kayıtlı email adresinizi giriniz.

Geri Dön

VEYA